Фізична особа на свою користь
НПФ є найкращим засобом накопичення особистих пенсійних заощаджень, оскільки дозволяє Вам скористатися наступними перевагами:
- фінансова незалежність після закінчення активної трудової діяльності завдяки отриманню додаткової до гарантованою державою пенсії, розмір якої залежить від розміру пенсійних внесків, періоду накопичення та суми заробленого на них інвестиційного прибутку.
- самостійніть вибору розміру пенсійного внеску та його періодичності – законодавство не встановлює обмежень щодо мінімальної або максимальної суми пенсійних внесків та періодичності їх сплати. Укладаючи пенсійний контракт, вкладник самостійно визначає ці параметри, а також коригувати їх у разі зміни фінансового стану.
- примноження пенсійних коштів – закумульовані в НПФ кошти інвестуються в різні інвестиційні активи (акції, облігації, дорогоцінні метали, нерухомість тощо). Таким чином їх розмір зростає завдяки отриманому на них інвестиційному прибутку, як на етапі накопичення, так і впродовж періоду пенсійних виплат.
- персоніфікація пенсійних накопичень – для кожного учасника відкривається персональний пенсійний рахунок для обліку пенсійних внесків і результатів їх інвестування.
- право власності на пенсійні кошти – незалежно від того, хто сплачував пенсійні внески на користь учасника НПФ, ці пенсійні внески, а також кошти, отриманні в результаті їх інвестування, є власністю такого учасника НПФ.
- податкові пільги - пенсійні внески, зроблені на власну користь, не оподатковуються податком з доходів фізичних осіб (шляхом віднесення пенсійних внесків до складу податкового кредиту ) у межах суми податкової соціальної пільги.
- можливість успадкування пенсійних коштів – на відміну пенсії, яка отримується із солідарної системи, пенсійні накопичення, сформовані в системі недержавного пенсійного забезпечення успадковуються.
- самостійність визначення пенсійного віку – отримувач недержавної пенсії самостійно обирає свій пенсійний вік, після досягнення якого він має право на отримання пенсійних виплат, у рамках ± 10 років від загальновстановленого в Україні.
- самостійність вибору пенсійної виплати відповідно до законодавства – учасник НПФ має право на три види пенсійних виплат, за рахунок коштів, закумульованих ним в НПФ:
- пенсія на визначений строк, яка виплачується після досягнення пенсійного віку;
- одноразова пенсійна виплата, яка виплачується у разі настання інвалідності, критичного стану здоров`я учасника НПФ (підтвердженого медично); виїзду учасника НПФ на постійне проживання за межі України; недостатності пенсійних коштів для здійснення мінімальных пенсійних виплат учаснику НПФ протягом року; смерті учасника НПФ (пенсійні кошти виплачуються спадкоємцям);
- довічна пенсія (ануїтет), яка виплачується страховою компанією за рахунок накопичень в НПФ на підставі укладеного з нею учасником НПФ договору страхування довічної пенсії.
- самостійність визначення умов, періодичності та тривалості здійснення пенсійних виплат – визначається отримувачем пенсії при укладенні з НПФ договору про виплату пенсії на визначений строк, але така пенсія розраховується не менше, ніж на 10 років.
- контроль особистих пенсійних накопичень – в будь-який час учасник НПФ має право отримати виписку про стан індивідуального пенсійного рахунку, а один раз на рік така виписка надається йому безоплатно.
- можливість заміни НПФ – вкладник (за умови розірвання пенсійного контракту) може перевести свої пенсійні накопичення до іншого НПФ, страхової компанії, банку, які здійснюють недержавне пенсійне забезпечення.
Укласти пенсійний контракт насвою користь дозволить Пенсійна схема №2 НПФ «Український пенсійний фонд»
Якщо підприємство, де Ви працюєте, сплачує пенсійні внески до НПФ , додатково до вищенаведених переваг, Ви маєте можливість:
- формувати особисті пенсійні накопичення за рахунок роботодавця (Пенсійна схема №1), при цьому кошти, перераховані Вашим роботодавцем до НПФ є Вашою власністю.
- можливість додатково до пенсійних внесків, здійснених роботодавцем самому перераховувати внески до НПФ, що збільшить Ваші пенсійні накопичення.