Як вам наш новый дизайн?
Результати
Консультант

Поставте запитання


Пенсійний калькулятор

Сплатити пенсійні внески

НАПФА

Головна »Недержавне пенсійне забезпечення»Система недержавного пенсійного забезпечення в Україні

Система недержавного пенсійного забезпечення в Україні

Сьогодні обов‘язкова державна система пенсійного забезпечення не здатна надати високий рівень пенсії при  низьких розмірах обов‘язкових пенсійних відрахувань і несприятливих демографічних умовах. Саме тому участь у системі недержавного пенсійного забезпечення дозволяє створити додаткове до гарантованого державою джерело пенсійних виплат і забезпечити гідний рівень життя при досягненні пенсійного віку.

Старт системи недержавного пенсійного забезпечення розпочався з прийняттям законодавства щодо реформування пенсійної системи України. З 1 січня 2004 року набрали чинності Закони України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та «Про недержавне пенсійне забезпечення». Таким чином, в Україні було регламентовано створення нової багаторівневої (змішаної) пенсійної системи. Її сутність полягає в тому, що вона дозволить зробити пенсійну систему нашої країни фінансово збалансованою та стійкою. В такій системі ризики, пов'язані з демографічною та економічною ситуаціями, будуть розподілені між трьома її рівнями, що дозволить захистити майбутніх пенсіонерів від зниження загального рівня доходів. Сьогодні багаторівневі пенсійні системи створені практично в усіх країнах світу, а їх елементи успішно апробовані впродовж багатьох років у цивілізованих країнах. Нова пенсійна система складається з трьох рівнів.
 
ПЕНСІЙНА СИСТЕМА УКРАЇНИ

 

Система недержавного пенсійного забезпечення - це частина системи накопичувального пенсійного забезпечення, яка ґрунтується на засадах добровільної участі фізичних та юридичних осіб, у формуванні пенсійних накопичень з метою отримання учасниками недержавного пенсійного забезпечення додаткових до загальнообов'язкового державного пенсійного страхування пенсійних виплат. Вона дозволяє:

Принципи системи недержавного пенсійного забезпечення: