Як вам наш новый дизайн?
Да, дуже красивый 9.76%
Хороший 17.61%
Нормальный 15.39%
Средний 13.98%
Так себе 15.69%
Ужасен Ужасен Ужасен Ужасен 19.42%
Свой вариант  8.15%
Консультант

Поставте запитання


Пенсійний калькулятор

Сплатити пенсійні внески





НАПФА

Оподаткування

Державою передбачений ряд податкових пільг для юридичних та фізичних осіб, що здійснюють внески до НПФ. Оподаткування регулюється Законами України «Про оподаткування прибутку підприємств» та «Про податок з доходів фізичних осіб».

Податкові пільги для юридичних осіб:

Податкові пільги для фізичних осіб:

Пенсійні внески

Відповідно до пп. 5.3.5 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" від 22.05.2003 р. № 889-IV фізична особа, що сплачує пенсійні внески зі своїх доходів, має право включити цю суму до податкового кредиту. При цьому така сума в розрахунку за місяць, протягом якого діяв пенсійний контракт, не повинна перевищувати:

Якщо внески до недержавного пенсійного фонду сплачує й фізична особа, і роботодавець такої фізичної особи на її користь, то сума податкового кредиту зменшується на суму пенсійних внесків, сплачених її роботодавцем протягом звітного податкового року.

Щоб повернути податок з доходу, сплаченого громадянином до НПФ, потрібно:

  1. Звернутися до податкового органу за місцем останньої реєстрації, зазначеної в паспорті, отримати податкову декларацію з додатками встановленого зразка та консультації податкового інспектора щодо її заповнення.
  2. Заповнити податкову декларацію
  3. Зазначити у додатку суму витрат, що включаються до складу податкового кредиту, а саме - суму внесків до НПФ протягом календарного року.
  4. Зробити розрахунок суми податку з доходів фізичних осіб, що підлягає поверненню за формулою:
    Сума повернення податку = Сума внесків за рік * Ставка податку 
  5. Додати до декларації:
    - копію пенсійного контракту;
    - копії документів, що підтверджують сплату внесків по контракту;
    - довідку від працедавця  про суми нарахованого загального оподатковуваного доходу протягом календарного року у вигляді заробітної плати та суми нарахованого (утриманого) та перерахованого до бюджету податку з цього доходу;
  6. Отримати суму відшкодування податкового кредиту в місці та в строк, погоджені з  податковим органом.


Оподаткування пенсійних виплат
Згідно пп. 9.8 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб"

Оподатковуванню підлягають

Не підлягають оподатковуванню

1. 60 % суми виплат пенсії на визначений строк, здійснених з недержавного пенсійного фонду учасникові фонду в порядку й строки, визначені законодавством

1. сума виплат пенсій на визначений строк або довічні пенсії, одержуваних учасником-резидентом, вік якого не менше 70 років

2. 60 % суми виплат довічної пенсії (довічні ануїтети)

2. сума виплат пенсій на визначений строк, довічних пенсій, якщо учасник одержує інвалідність I групи

3. суми одноразових пенсійних виплат учасникові недержавного пенсійного фонду

 

Учасник (а у разі смерті учасника – його спадкоємці) мають право на отримання одноразової виплати (при певних умовах). Адміністратор фонду здійснює виплату протягом п’яти робочих днів з дня отримання відповідної заяви.

При цьому з суми одноразової виплати буде утримано податок за ставкою 15 %, а у разі, якщо виплата буде здійснюватись спадкоємцям учасника – за ставкою 5 % для спадкоємця-члена подружжя учасника, та за ставкою 15 % для інших спадкоємців.

Оподатковування пенсійних коштів, отриманих у спадщину, здійснюється відповідно до статті 13 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб". Ставка оподатковування залежить від ступеня спорідненості між учасником і його спадкоємцями.

Інвестиційний дохід
Отриманий інвестиційний дохід, що розподіляється на індивідуальні пенсійні рахунки учасників, не обкладається податком з доходів фізичних осіб.

Оподаткування сум, що зберігаються на пенсійному рахунку спадкодавця
У випадку, якщо: